Picato

Średnia ocena:Brak ocen

Picato to chemioterapeutyk, używany w terapii zmian skórnych typu rogowacenia słonecznego. Jego substancja aktywna to mebutynian ingenolu, czyli związek, który wywołuje śmierć komórek znajdujących się w obrębie zmian występujących na skórze. Dodatkowo lek pobudza komórki układu immunologicznego i sprzyja ich gromadzeniu w obrębie wykwitów chorobowych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci żelu.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na zmiany typu rogowacenia słonecznego, bez cech hiperkeratozy oraz bez cech przerostu.

Dawkowanie

Preparat Picato przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Całą tubkę żelu aplikujemy na zmiany skórne i pozostawiamy na około kwadrans do wyschnięcia. W zależności od lokalizacji wykwitów, długość terapii waha się od dwóch do trzech dni. Pamiętajmy, by ściśle stosować się do zaleceń lekarza dotyczących dawkowania preparatu.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów stosujących kurację preparatem Picato mogą wystąpić objawy uboczne, takie jak: zaczerwienienie skóry, łuszczenie się jej, pojawianie się strupów, nadżerki, opuchlizna, rumień, ból, mrowienie i drętwienie skóry, świąd, podrażnienie, uczucie ciepła oraz otwarte rany.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować go wewnątrz uszu, w okolicach oczu, na ustach oraz na uszkodzoną skórę. Nie jest to lek do stosowania wewnętrznego.

Picato0LekOpinie.pl2017-09-05 14:56:32Picato to chemioterapeutyk, używany w terapii zmian skórnych typu rogowacenia słonecznego. Jego substancja aktywna to mebutynian ingenolu, czyli związek, który wywołuje śmierć komórek znajdujących się w obrębie zmian występujących na skórze. Dodatkowo lek pobudza komórki układu immunologicznego i sprzyja ich gromadzeniu w obrębie wykwitów chorobowych. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci żelu.
Producent:
Leo Pharma
Substancja czynna:
mebutynian ingenolu
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Picato cena, pobierz Picato ulotka, dedykowane Picato forum, wpływ Picato na prowadzenie pojazdów, czy Picato jest refundowany? - czyli Picato refundacja, a także interakcje Picato a karmienie piersią, zalecane Picato dawkowanie, stosowanie Picato w ciąży, Picato opinie o leku, tanie Picato zamienniki, interakcje leku Picato a alkohol.