Naproxen

Średnia ocena:Brak ocen

Naproxen to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz zmniejszającym w niewielkim stopniu krzepliwość krwi. Jego substancja aktywna hamuje syntezę i wydzielanie prostaglandyn, wytworzonych w przypadku powstania stanu zapalnego lub uszkodzenia tkanek. Zmniejsza to bądź likwiduje towarzyszące takim urazom wrażenia bólowe. Lek dostępny jest na receptę, pod postacią tabletek, czopków doodbytniczych oraz żelu.

Naproxen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Naproxen w czopkach lub tabletkach stosujemy w walce z chorobami o podłożu reumatycznym, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie ścięgien i kaletek maziowych, podczas ostrego ataku dny moczanowej, a także w celu złagodzenia bólów różnego pochodzenia. Naproxen w żelu stosuje się miejscowo w przypadku urazów mięśni, stawów, zwichnięć oraz w zabiegach jonoforezy spod fonoforezy i katody.

Dawkowanie

Sposób przyjmowania leku jest zależny od jego postaci. Tabletki połykamy, popijając dużą ilością wody, czopki aplikujemy doodbytniczo, zaś żel nakładamy bezpośrednio na skórę. O dawkowaniu Naproxenu decyduje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Część osób w trakcie kuracji Naproxenem doświadczyła pewnych efektów niepożądanych. Należały do nich: skórne odczyny alergiczne, bóle brzucha, nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, problemy z koncentracją, szumy w uszach, sporadycznie śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, tachykardia lub zmiany w obrazie morfologicznym krwi. W przypadku wystąpienia objawów uszkadzających naszą sprawność psychomotoryczną, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Preparatu nie powinny stosować osoby nadwrażliwe na jego substancję czynną, substancje pomocnicze, kwas acetylosalicylowy oraz inne leki z grupy NLPZ. Chorzy cierpiący na skazę krwotoczną, krwawienia z przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, astmę, schorzenia alergiczne przebiegające z ryzykiem skurczu oskrzeli, zaburzenia funkcji nerek i wątroby powinni skonsultować swój stan ze specjalistą. Konieczne jest także poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, nawet tych dostępnych bez recepty, gdyż wiele z nich może osłabiać lub zmieniać swoje działanie w kontakcie z Naproxenem. Kobiety w I i II trymestrze ciąży mogą stosować lek wyłącznie pod ścisłą kontrolą medyczną, jest to natomiast zabronione w III trymestrze oraz w okresie karmienia piersią.

Naproxen0LekOpinie.pl2014-03-17 21:11:36Naproxen to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz zmniejszającym w niewielkim stopniu krzepliwość krwi. Jego substancja aktywna hamuje syntezę i wydzielanie prostaglandyn, wytworzonych w przypadku powstania stanu zapalnego lub uszkodzenia tkanek. Zmniejsza to bądź likwiduje towarzyszące takim urazom wrażenia bólowe. Lek dostępny jest na receptę, pod postacią tabletek, czopków doodbytniczych oraz żelu.
Substancja czynna:
naproksen
Strona zawiera informacje o leku Naproxen cena, pobierz Naproxen ulotka, dedykowane Naproxen forum, wpływ Naproxen na prowadzenie pojazdów, czy Naproxen jest refundowany? - czyli Naproxen refundacja, a także interakcje Naproxen a karmienie piersią, zalecane Naproxen dawkowanie, stosowanie Naproxen w ciąży, Naproxen opinie o leku, tanie Naproxen zamienniki, interakcje leku Naproxen a alkohol.

1 opinia o Naproxen

Znasz Naproxen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Naproxen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest OK, raczej rekomenduję.

    Autor opinii: Klaudian, dodano: 25 kwietnia 2017