Montessan

Średnia ocena:Brak ocen

Montessan to lek o silnym działaniu przeciwzapalnym, znacznie poprawiający funkcjonowanie pacjentów z ciężką astmą oskrzelową. Jego substancją aktywną jest montelukast – związek zmniejszający aktywność leukotrienów. Są to mediatory odpowiedzialne za obrzęk i zwężenie dróg oddechowych oraz za wydzielanie śluzu oskrzelowego. Mniejsza ich aktywność przyczynia się do łatwiejszego oddychania oraz zmniejszenia stanu zapalnego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Montessan przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową. Stosuje się go długotrwale, nawet w okresie gdy nie występują jej objawy, preparat natomiast nie służy do przerywania ostrych ataków astmy.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie. Decyzję dotyczącą jego dawkowania podejmuje lekarz i należy bezwzględnie stosować się do jego wskazań. Tabletki należy połknąć i popić niewielką ilością wody. Lek można zażywać niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów regularnie stosujących Montessan mogą wystąpić objawy niepożądane kuracji, takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, pobudzenie, drgawki, bóle mięśni i stawów, skurcze mięśni, suchość w ustach, skórne zmiany alergiczne, ogólne złe samopoczucie, obrzęki, zwiększona skłonność do krwawień, a także omamy.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ważne jest, by przed rozpoczęciem kuracji poinformować lekarza o wszystkich zażywanych równocześnie preparatach, gdyż niektóre z nich nie mogą być stosowane razem z Montessanem.

Montessan0LekOpinie.pl2017-08-11 14:56:35Montessan to lek o silnym działaniu przeciwzapalnym, znacznie poprawiający funkcjonowanie pacjentów z ciężką astmą oskrzelową. Jego substancją aktywną jest montelukast – związek zmniejszający aktywność leukotrienów. Są to mediatory odpowiedzialne za obrzęk i zwężenie dróg oddechowych oraz za wydzielanie śluzu oskrzelowego. Mniejsza ich aktywność przyczynia się do łatwiejszego oddychania oraz zmniejszenia stanu zapalnego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Apotex
Substancja czynna:
montelukast
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Montessan cena, pobierz Montessan ulotka, dedykowane Montessan forum, wpływ Montessan na prowadzenie pojazdów, czy Montessan jest refundowany? - czyli Montessan refundacja, a także interakcje Montessan a karmienie piersią, zalecane Montessan dawkowanie, stosowanie Montessan w ciąży, Montessan opinie o leku, tanie Montessan zamienniki, interakcje leku Montessan a alkohol.

0 opinii o Montessan

Znasz Montessan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Montessan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność