Maxipulmon

Średnia ocena:Brak ocen

Maxipulmon to dostępny bez recepty lek o działaniu przeciwkaszlowym w syropie. W swoim składzie zawiera on cytrynian butamiratu, w dawce dwukrotnie większej niż we wszystkich pozostałych preparatach dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu lek wykazuje silne działanie przeciwkaszlowe – hamuje on odruch kaszlu już na poziomie rdzenia kręgowego, a także rozszerzające oskrzela. Ogromną zaletą preparatu jest fakt, iż może być stosowany u dzieci, jeśli tylko przekroczyły 3. rok życia.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Suchy kaszel, przebiegający bez odkrztuszania wydzieliny oskrzelowej, o różnej etiologii. Preparat może być stosowany przez pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Dzieciom w wieku 3-6 lat należy podawać 2,5 ml (pół łyżeczki) syropu 3 razy na dobę. W przypadku dzieci w wieku 6-12 lat zalecana dawka dzienna to łyżeczka syropu 3 razy na dobę. Młodzież powyżej 12. roku życia powinna zażywać 7,5 ml syropu 3 razy dziennie, natomiast w przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie 7,5 ml syropu 4 razy na dobę. Jeżeli po tygodniu kuracji stan pacjenta nie poprawi się, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych osób zażywających Maxipulmon mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: biegunka, nudności i pokrzywka. Może również pojawić się uczucie senności – jeśli wystąpi, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie powinny stosować go osoby nietolerujące fruktozy oraz sorbitolu.

Maxipulmon0LekOpinie.pl2018-01-19 17:08:57Maxipulmon to dostępny bez recepty lek o działaniu przeciwkaszlowym w syropie. W swoim składzie zawiera on cytrynian butamiratu, w dawce dwukrotnie większej niż we wszystkich pozostałych preparatach dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu lek wykazuje silne działanie przeciwkaszlowe – hamuje on odruch kaszlu już na poziomie rdzenia kręgowego, a także rozszerzające oskrzela. Ogromną zaletą preparatu jest fakt, iż może być stosowany u dzieci, jeśli tylko przekroczyły 3. rok życia.
Producent:
Aflofarm
Substancja czynna:
butamirat
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Maxipulmon cena, pobierz Maxipulmon ulotka, dedykowane Maxipulmon forum, wpływ Maxipulmon na prowadzenie pojazdów, czy Maxipulmon jest refundowany? - czyli Maxipulmon refundacja, a także interakcje Maxipulmon a karmienie piersią, zalecane Maxipulmon dawkowanie, stosowanie Maxipulmon w ciąży, Maxipulmon opinie o leku, tanie Maxipulmon zamienniki, interakcje leku Maxipulmon a alkohol.

0 opinii o Maxipulmon

Znasz Maxipulmon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Maxipulmon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność