Litocid

Średnia ocena:

Litocid to preparat powodujący alkalizację moczu. Zawiera w swoim składzie cytrynian potasu, który należy do grupy inhibitorów krystalizacji, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się złogów w układzie moczowym. Złogi mogą prowadzić do kamicy nerkowej – bolesnej dolegliwości, która dotyka około 1-2% naszej populacji. Zahamowane jest także powstawanie kryształów w moczu, zbudowanych z fosforanów i szczawianów wapnia.

Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Litocid stosujemy u chorych z przewlekłą kamicą nerkową przebiegającą wraz z niskim wydalaniem cytrynianów, z kwasicą metaboliczną występującą podczas przewlekłej niewydolności nerek bez hiperkaliemii i zmniejszonej dobowej ilości wydalanego moczu, z kwasicą cewkową dystalną, a także w celu zwiększenia poziomu potasu w organizmie, podczas niewielkich podrażnień pęcherza moczowego oraz w innych schorzeniach wymagających alkalizacji moczu.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego, po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania Litocidu ustala lekarz i nie należy w nią ingerować. Tabletkę połykamy – nie rozgryzamy – i popijamy dużą ilością wody. Pamiętajmy, by w trakcie kuracji przyjmować zwiększone ilości płynów.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli lek przyjmujemy zgodnie z zaleceniami, efekty niepożądane pojawiają się bardzo rzadko. Należą do nich problemy żołądkowo-jelitowe takie jak nudności, wymioty lub zgaga, aby im zapobiec należy zawsze popijać tabletkę dużą ilością wody i nie przyjmować leku na czczo. Może również wystąpić u nas skaza krwotoczna oraz nasilenie niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którąś z substancji występujących w leku, prawdopodobnie nie powinieneś go stosować. Gdy cierpisz na następujące choroby: czynna choroba wrzodowa, skazy naczyniowe, stan zapalny dwunastnicy lub żołądka, zakażenie układu moczowego – powiedz o tym swojemu lekarzowi. Poinformuj go także o wszystkich lekach, które przyjmujesz, a w szczególności o tych zmieniających pH moczu, moczopędnych oszczędzających potas, zobojętniających kwas solny występujący w soku żołądkowym, a także o preparatach przeciwzakrzepowych. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to lekarzowi, który zadecyduje, czy możesz stosować Litocid.

LitocidunratedLekOpinie.pl2013-11-10 20:12:18Litocid to preparat powodujący alkalizację moczu. Zawiera w swoim składzie cytrynian potasu, który należy do grupy inhibitorów krystalizacji, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się złogów w układzie moczowym. Złogi mogą prowadzić do kamicy nerkowej – bolesnej dolegliwości, która dotyka około 1-2% naszej populacji. Zahamowane jest także powstawanie kryształów w moczu, zbudowanych z fosforanów i szczawianów wapnia.
Producent:
Labor
Substancja czynna:
cytrynian potasu
Strona zawiera informacje o leku Litocid cena, pobierz Litocid ulotka, dedykowane Litocid forum, wpływ Litocid na prowadzenie pojazdów, czy Litocid jest refundowany? - czyli Litocid refundacja, a także interakcje Litocid a karmienie piersią, zalecane Litocid dawkowanie, stosowanie Litocid w ciąży, Litocid opinie o leku, tanie Litocid zamienniki, interakcje leku Litocid a alkohol.

3 opinii o Litocid

Znasz Litocid? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Litocid


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim odczuciu w miarę w porządku.

    Autor opinii: Elżbieta, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Lek skuteczny, bardzo mi pomógł, zwłaszcza, że kłopoty z nerkami miałem od dłuższego czasu. Niestety skutkiem ubocznym były mocne wzdęcia, które jednak ustąpiły w późniejszym czasie.

    Autor opinii: Marek, dodano: 7 września 2015
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Litocid nie ma za bardzo skutków ubocznych i jest dobrze tolerowany przez organizm. Czy pomaga? To zależy od stopnia zaawansowania kamicy, przy zaawansowanej może się okazać że będzie miał co najwyżej działanie wspomagające, często niewystarczające.

    Autor opinii: Marek, dodano: 20 listopada 2014