Ivirosina

Średnia ocena:Brak ocen

Ivirosina to lek oparty na rosuwastatynie, którego zadaniem jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi. W przypadku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, znacznie zwiększa się ryzyko miażdżycy, która prędzej czy później doprowadzi do powikłań sercowo-naczyniowych, takich jak zawały, udary czy zatory. Warto zatem od najmłodszych lat dbać o utrzymanie cholesterolu LDL na odpowiednim poziomie, a w późniejszym wieku, w razie konieczności, wspomóc się preparatami statyn, takimi jak Ivirosina.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na podwyższony poziom cholesterolu LDL. Może być stosowany w profilaktyce (zarówno pierwotnej, jak i wtórnej) incydentów sercowo-naczyniowych. Zaleca się go jednak dopiero w momencie kiedy wprowadzenie odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Dawkowanie

Ivirosinę stosujemy doustnie. Dobowa dawka preparatu ustalana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Lek może być zażywany o każdej porze dnia, niezależnie od spożywanych posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Ivirosina może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: bóle głowy, nudności, wymioty, zaparcia, świąd skóry, wysypki alergiczne, a także osłabienie i bóle mięśniowe. Sporadycznie odnotowywano również poważne powikłania kuracji statynami, takie jak: uszkodzenie mięśni szkieletowych i zaburzenia funkcjonowania wątroby lub nerek.

Przeciwwskazania

Leku nie mogą stosować osoby uczulone na którąkolwiek z występujących w nim substancji. Jest on również przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób, cierpiących na miopatię, niedoczynność tarczycy oraz zaburzenia funkcjonowania wątroby lub nerek. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o wszystkich zażywanych preparatach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z Ivirosiną.

Ivirosina0LekOpinie.pl2017-06-26 19:49:32Ivirosina to lek oparty na rosuwastatynie, którego zadaniem jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi. W przypadku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, znacznie zwiększa się ryzyko miażdżycy, która prędzej czy później doprowadzi do powikłań sercowo-naczyniowych, takich jak zawały, udary czy zatory. Warto zatem od najmłodszych lat dbać o utrzymanie cholesterolu LDL na odpowiednim poziomie, a w późniejszym wieku, w razie konieczności, wspomóc się preparatami statyn, takimi jak Ivirosina.
Producent:
Bioton
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ivirosina cena, pobierz Ivirosina ulotka, dedykowane Ivirosina forum, wpływ Ivirosina na prowadzenie pojazdów, czy Ivirosina jest refundowany? - czyli Ivirosina refundacja, a także interakcje Ivirosina a karmienie piersią, zalecane Ivirosina dawkowanie, stosowanie Ivirosina w ciąży, Ivirosina opinie o leku, tanie Ivirosina zamienniki, interakcje leku Ivirosina a alkohol.

0 opinii o Ivirosina

Znasz Ivirosina? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ivirosina


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność