Flavamed

Średnia ocena:

Flavamed jest syropem na kaszel mokry, rozrzedzającym wydzielinę śluzową i ułatwiającym jej odkrztuszanie. Jego substancja czynna, chlorowodorek ambroksolu oddziałuje na pęcherzyki płucne oraz nabłonek dróg oskrzelowych, zmniejszając lepkość produkowanej wydzieliny oraz aktywując rzęski komórek nabłonkowych do efektywniejszego jej usuwania z dróg oddechowych. Szybko się wchłania – na efekt terapeutyczny czekamy zazwyczaj nie dłużej niż godzinę. Ma przyjemny, malinowy smak, dlatego chętnie przyjmują go nawet najmłodsze dzieci. Dostępny jest bez recepty.

Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Syrop polecany jest osobom dorosłym i dzieciom powyżej 1. roku życia, cierpiącym na choroby oskrzeli i płuc, zarówno o przebiegu ostrym jak i przewlekłym, w celu regulacji ilości produkowanej i usuwanej wydzieliny śluzowej.

Dawkowanie

Flavamed przyjmujemy doustnie. Dawkowanie leku zależne jest od wieku pacjenta – dzieciom w wieku 1-2 lat podajemy pół łyżeczki syropu 2 razy na dobę, dzieciom mającym 2-5 lat – pół łyżeczki 3 razy na dobę, dawka odpowiednia dla dzieci w wieku 6-12 lat to 1 łyżeczka 2-3 razy na dobę, zaś dla osób powyżej 12. roku życia – 2 łyżeczki 2-3 razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni kuracji, później należy przyjmować 2 łyżeczki 2 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane terapii Flavamedem występowały sporadycznie. Zaliczały się do nich: bóle żołądka, nudności, wymioty oraz reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Syrop nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników oraz na nietolerancję fruktozy lub sorbitolu. Pacjenci chorzy na astmę oskrzelową, zespół nieruchomych rzęsek oraz chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a także przyjmujący inne preparaty przeciwkaszlowe, powinni o swoim stanie poinformować lekarza. Nie zaleca się przyjmowania Flavamedu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Flavamed0LekOpinie.pl2014-04-05 22:02:15Flavamed jest syropem na kaszel mokry, rozrzedzającym wydzielinę śluzową i ułatwiającym jej odkrztuszanie. Jego substancja czynna, chlorowodorek ambroksolu oddziałuje na pęcherzyki płucne oraz nabłonek dróg oskrzelowych, zmniejszając lepkość produkowanej wydzieliny oraz aktywując rzęski komórek nabłonkowych do efektywniejszego jej usuwania z dróg oddechowych. Szybko się wchłania – na efekt terapeutyczny czekamy zazwyczaj nie dłużej niż godzinę. Ma przyjemny, malinowy smak, dlatego chętnie przyjmują go nawet najmłodsze dzieci. Dostępny jest bez recepty.
Producent:
Berlin-Chemie
Substancja czynna:
ambroksol
Strona zawiera informacje o leku Flavamed cena, pobierz Flavamed ulotka, dedykowane Flavamed forum, wpływ Flavamed na prowadzenie pojazdów, czy Flavamed jest refundowany? - czyli Flavamed refundacja, a także interakcje Flavamed a karmienie piersią, zalecane Flavamed dawkowanie, stosowanie Flavamed w ciąży, Flavamed opinie o leku, tanie Flavamed zamienniki, interakcje leku Flavamed a alkohol.

2 opinii o Flavamed

Znasz Flavamed? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Flavamed


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie trochę pomogło, jednak być może to kwestia indywidualna. W każdym razie spróbować jak najbardziej warto. Jeśli o mnie chodzi to mogę spokojnie polecić. Pozdrawiam!

    Autor opinii: Ksenofont, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Skuteczność – bardzo dobra, już po chwili przestałam kasłać, po spożytym leku czuje się lekkie drapanie w przełyku. Kaszel się zmniejszył! Cena też dobra, bo około 8-10 złotych. Ma w miarę znośny, malinowy smak. Przede wszystkim jest BARDZO słodki, wręcz ulep. Pewnie jest tam kilo cukru, ale najważniejsze, ze działa! Łap za torbę i do apteki, Synek!

    Autor opinii: Three gray day♥, dodano: 25 stycznia 2015