Średnia ocena (z 3 ocen) | |
---|---|
Skuteczność | |
Bez skutków ubocznych | |
Opłacalność |
Wskazania
Lek stosujemy w przypadku dermatoz, takich jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry, a także tocznia rumieniowatego układowego oraz po ukąszeniu owadów czy po oparzeniu I stopnia.
Dawkowanie
Decyzję o dawce i częstotliwości stosowania preparatu ustala lekarz. Maść przeznaczona jest do aplikowania na suche i łuszczące się zmiany skórne, płyn – na owłosioną skórę głowy, a krem – na zmiany sączące się. Terapia zazwyczaj przynosi efekty po upływie 7-10 dni.
Możliwe skutki uboczne
Do objawów niepożądanych terapii Elocomem należą: uczucie pieczenia, kłucia bądź mrowienia, trądzik, zapalenie mieszków włosowych, zanikowe zapalenie skóry, zapalenie skóry wokół ust, kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienia, nadmierne owłosienie, rozstępy, potówki, nadkażenia, maceracje, odbarwienia skóry. Pamiętajmy, że w przypadku długiej terapii u dzieci może wystąpić zahamowanie rozwoju i zaburzenia wzrostu. Leku nie wolno stosować na rozległych powierzchniach skóry, na twarzy, fałdach skórnych oraz pod okluzją (w tym pod pieluszką).
Przeciwwskazania
Jeżeli masz uczulenie na którąkolwiek z substancji występujących w Elocomie, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Gdy cierpisz na choroby takie jak: trądzik pospolity lub różowaty, zapalenie skóry wokół ust, różnego rodzaju grzybicze, bakteryjne lub wirusowe zapalenia skóry (np. ospa wietrzna, półpasiec), kiła, gruźlica, odczyny poszczepienne – skonsultuj się z lekarzem. Jeżeli jesteś w ciąży, również poinformuj o tym specjalistę, który zadecyduje czy możesz bezpiecznie stosować Elocom. Lek jest niewskazany dla kobiet karmiących piersią.
Po przetestowaniu wyrobów konkurencyjnych zauważam, iż na mnie najkorzystniej wpływa dokładnie ten środek. Dlatego też uznaję go za godny zakupu.
Elocom jest BARDZO skuteczny, działa niesamowicie szybko, łagodzi wszelkie niepożądane odczucia (swędzenie), ma dobrą konsystencję a co najważniejsze jest neutralnego koloru, a więc nie brudzi ubrań! Z wad wymienię to, że niestety jest na receptę, a więc nie obędzie się bez wizyty u lekarza (na szczęście łatwo o dermatologa na NFZ), a także to że nie można go za długo stosować, bo może powodować blizny (jak to lek sterydowy), a u dzieci także inne poważniejsze skutki uboczne.