Elitasone maść

Średnia ocena:Brak ocen

Elitasone maść to lek sterydowy, oparty na mometazonie. Jego działanie polega na zmniejszeniu stanu zapalnego oraz towarzyszących mu świądu oraz podrażnienia skóry. Dodatkowo preparat obkurcza naczynia krwionośne w miejscu aplikacji. Dzięki temu, że lek działa miejscowo, nie musimy martwić się o niekorzystne ogólnoustrojowe działanie glikokortykosteroidu. Na polskim rynku zakupimy go wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Elitasone maść polecana jest pacjentom dorosłym oraz dzieciom powyżej 2. roku życia, cierpiącym na suche, łuszczące się zmiany skórne, występujące w przebiegu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz innych jednostek chorobowych, objawiających się takimi właśnie wykwitami.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Niewielką ilość maści aplikujemy na zmienione chorobowo miejsce na skórze i pozostawiamy do wchłonięcia. Ważne jest, aby nie przykrywać skóry żadnym opatrunkiem, szczególnie uszczelniającym, gdyż może to nasilać działanie preparatu.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych pacjentów stosujących Elitasone maść mogą pojawić się niepożądane efekty kuracji, takie jak: zapalenie skóry w miejscu aplikacji leku, zaczerwienienie, podrażnienie skóry, nadmierne owłosienie, maceracja skóry, rozstępy, zapalenie mieszków włosowych, uczucie kłucia i mrowienia, zmiany zanikowe skóry, a także rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych (tzw. pajączki naczyniowe).

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników. Nie powinny sięgać po niego osoby cierpiące na: trądzik różowaty, świąd okolicy odbytu i narządów płciowych, pieluszkowe zapalenie skóry, zakażenia bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze, a także na odczyn poszczepienny. Ważne jest, by osobom będącym w trakcie kuracji nie podawać szczepionki przeciwko ospie. Stosowanie leku jest przeciwwskazane w okresie karmienia piersią oraz niezalecane w ciąży.

Elitasone maść0LekOpinie.pl2017-09-15 18:20:54Elitasone maść to lek sterydowy, oparty na mometazonie. Jego działanie polega na zmniejszeniu stanu zapalnego oraz towarzyszących mu świądu oraz podrażnienia skóry. Dodatkowo preparat obkurcza naczynia krwionośne w miejscu aplikacji. Dzięki temu, że lek działa miejscowo, nie musimy martwić się o niekorzystne ogólnoustrojowe działanie glikokortykosteroidu. Na polskim rynku zakupimy go wyłącznie na receptę.
Producent:
Aflofarm
Substancja czynna:
mometazon
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Elitasone maść cena, pobierz Elitasone maść ulotka, dedykowane Elitasone maść forum, wpływ Elitasone maść na prowadzenie pojazdów, czy Elitasone maść jest refundowany? - czyli Elitasone maść refundacja, a także interakcje Elitasone maść a karmienie piersią, zalecane Elitasone maść dawkowanie, stosowanie Elitasone maść w ciąży, Elitasone maść opinie o leku, tanie Elitasone maść zamienniki, interakcje leku Elitasone maść a alkohol.