Delicol

Średnia ocena:Brak ocen

Delicol to wyrób medyczny, którego głównym składnikiem jest laktaza. Jest to enzym, naturalnie występujący w rąbku szczoteczkowym ściany jelita, którego zadaniem jest rozkład dwucukru – laktozy. Niedobór tego enzymu bardzo często występuje u niemowląt. Niemożność strawienia laktozy prowadzi do bolesnych dla dziecka kolek. Dzięki dodaniu do diety malucha laktazy, trawienie dwucukru usprawnia się, a dziecko przestaje cierpieć z powodu kolki. Produkt dostępny jest w postaci kropli lub proszku w kapsułkach.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Delicol przeznaczony jest dla najmłodszych pacjentów, cierpiących na przejściowe trudności z trawieniem laktozy, wywołane fizjologicznym niedoborem laktazy, a objawiające się kolkami, niepokojem oraz płaczem dziecka. Delicol może być stosowany już u noworodków.

Dawkowanie

Preparat dodajemy bezpośrednio do pokarmu dziecka – może być stosowany zarówno razem z mlekiem kobiecym, jak i modyfikowanym. W przypadku preparatu w proszku, dzieciom w wieku 0-4 tygodni do każdej porcji mleka dodajemy zawartość 1 kapsułki, dzieciom w wieku 5-16 tygodni – 2 kapsułek, zaś dzieciom powyżej 16 tygodnia – 3 kapsułek. W przypadku preparatu w kroplach, jego ilość uzależniona jest od ilości mleka, spożywanej przez malucha.

Możliwe skutki uboczne

Prawidłowo stosowany, Delicol nie powinien wywołać żadnych efektów niepożądanych.

Przeciwwskazania

Produkt nie może być stosowany u dzieci, u których zdiagnozowano nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Delicol0LekOpinie.pl2018-01-19 17:27:50Delicol to wyrób medyczny, którego głównym składnikiem jest laktaza. Jest to enzym, naturalnie występujący w rąbku szczoteczkowym ściany jelita, którego zadaniem jest rozkład dwucukru – laktozy. Niedobór tego enzymu bardzo często występuje u niemowląt. Niemożność strawienia laktozy prowadzi do bolesnych dla dziecka kolek. Dzięki dodaniu do diety malucha laktazy, trawienie dwucukru usprawnia się, a dziecko przestaje cierpieć z powodu kolki. Produkt dostępny jest w postaci kropli lub proszku w kapsułkach.
Substancja czynna:
wiele składników
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Delicol cena, pobierz Delicol ulotka, dedykowane Delicol forum, wpływ Delicol na prowadzenie pojazdów, czy Delicol jest refundowany? - czyli Delicol refundacja, a także interakcje Delicol a karmienie piersią, zalecane Delicol dawkowanie, stosowanie Delicol w ciąży, Delicol opinie o leku, tanie Delicol zamienniki, interakcje leku Delicol a alkohol.

0 opinii o Delicol

Znasz Delicol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Delicol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność