Daxas

Średnia ocena:Brak ocen

Daxas to lek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczowym w stosunku do mięśniówki oskrzeli, oparty na rofumilaście. Jego substancja aktywna należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, rozkurczających oskrzela, zapobiegających stanom zapalnym w obrębie oskrzeli, a także likwidujących powstałe już zapalenia. Preparat możemy zakupić pod postacią tabletek. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Daxas przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na ciężką postać przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) ze współistniejącym przewlekłym zapaleniem oskrzeli, przebiegającym z częstymi zaostrzeniami. Zazwyczaj stosuje się go w terapii uzupełniającej, w połączeniu z innymi lekami rozszerzającymi oskrzela.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie. Najczęściej zalecana dawka to jedna tabletka na dobę. Ważne jest, by przyjmować ją codziennie o tej samej porze i popijać niewielką ilością wody. Tabletkę można zażywać bez względu na spożywane w ciągu dnia posiłki.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat leczniczy, także Daxas może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: zmniejszenie masy ciała, obniżenie apetytu, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, bóle mięśni i stawów, osłabienie, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie, drżenia, kołatania serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, skórne zmiany alergiczne, obecność krwi w kale, a także zaburzenia smaku.

Przeciwwskazania

Stosowanie leku jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym, przyjmujące Daxas, powinny równocześnie stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych równocześnie preparatach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z omawianym lekiem.

Daxas0LekOpinie.pl2017-08-11 14:48:34Daxas to lek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczowym w stosunku do mięśniówki oskrzeli, oparty na rofumilaście. Jego substancja aktywna należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, rozkurczających oskrzela, zapobiegających stanom zapalnym w obrębie oskrzeli, a także likwidujących powstałe już zapalenia. Preparat możemy zakupić pod postacią tabletek. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Astra
Substancja czynna:
rofumilast
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Daxas cena, pobierz Daxas ulotka, dedykowane Daxas forum, wpływ Daxas na prowadzenie pojazdów, czy Daxas jest refundowany? - czyli Daxas refundacja, a także interakcje Daxas a karmienie piersią, zalecane Daxas dawkowanie, stosowanie Daxas w ciąży, Daxas opinie o leku, tanie Daxas zamienniki, interakcje leku Daxas a alkohol.

0 opinii o Daxas

Znasz Daxas? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Daxas


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność