Crosuvo

Średnia ocena:Brak ocen

Crosuvo to lek obniżający poziom „złego” cholesterolu LDL. Jego substancja czynna to rosuwastatyna – związek z grupy statyn, bardzo skutecznie przyczyniający się do redukcji poziomu cholesterolu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozwoju blaszki miażdżycowej, w konsekwencji prowadzącej do zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zakrzepy, zatory, zawały czy udary. Lek możemy nabyć wyłącznie na receptę. Na polskim rynku dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat Crosuvo może być przyjmowany przez pacjentów dorosłych, borykających się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu LDL. Należy pamiętać, iż lek stosuje się dopiero wtedy, kiedy zmiana diety oraz wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Zaleca się przyjmowanie go raz na dobę, bez względu na porę dnia oraz niezależnie od spożywanych posiłków. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazań dotyczących zażywania preparatu.

Możliwe skutki uboczne

U niewielkiego odsetka pacjentów, stosujących regularnie Crosuvo, mogą wystąpić efekty niepożądane w postaci nudności, wymiotów, bólów i zawrotów głowy, a także skórnych zmian alergicznych, osłabienia i bolesności mięśni. Bardzo rzadko pojawiają się również poważne powikłania kuracji, takie jak: rabdomioliza czy zaburzenia funkcjonowania wątroby lub trzustki.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników. Nie mogą przyjmować go także osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy, miopatie różnego typu, niewydolność wątroby lub nerek oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Należy koniecznie pamiętać, by przed rozpoczęciem kuracji poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych razem z rosuwastatyną.

Crosuvo0LekOpinie.pl2017-06-26 19:29:54Crosuvo to lek obniżający poziom „złego” cholesterolu LDL. Jego substancja czynna to rosuwastatyna – związek z grupy statyn, bardzo skutecznie przyczyniający się do redukcji poziomu cholesterolu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozwoju blaszki miażdżycowej, w konsekwencji prowadzącej do zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zakrzepy, zatory, zawały czy udary. Lek możemy nabyć wyłącznie na receptę. Na polskim rynku dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Pharmaswiss
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Crosuvo cena, pobierz Crosuvo ulotka, dedykowane Crosuvo forum, wpływ Crosuvo na prowadzenie pojazdów, czy Crosuvo jest refundowany? - czyli Crosuvo refundacja, a także interakcje Crosuvo a karmienie piersią, zalecane Crosuvo dawkowanie, stosowanie Crosuvo w ciąży, Crosuvo opinie o leku, tanie Crosuvo zamienniki, interakcje leku Crosuvo a alkohol.

0 opinii o Crosuvo

Znasz Crosuvo? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Crosuvo


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność