Bricanyl

Średnia ocena:Brak ocen

Bricanyl to lek, rozkurczający oskrzela. Jego substancją czynną jest terbutalina – związek, którego zadaniem jest rozkurcz mięśniówki gładkiej oskrzeli, hamowanie mediatorów zapalenia, mogących mieć wpływ na obrzęk i produkcję śluzu oskrzelowego, a także poprawa klirensu śluzowo-rzęskowego, co zapobiega nadmiernemu zaleganiu śluzu w oskrzelach. Działanie leku trwa około 6 godzin. Do jego zakupu potrzebna jest recepta, natomiast na polskim rynku Bricanyl dostępny jest pod postacią inhalatora.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek został stworzony z myślą o pacjentach cierpiących na schorzenia układu oddechowego, które przebiegają ze stanami skurczowymi oskrzeli. Zaliczamy do nich: astmę oskrzelową, przewlekłe zapalenie oskrzeli oraz rozedmę płuc.

Dawkowanie

Bricanyl stosujemy wziewnie. Dawkowanie ustalane jest przez lekarza indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Należy ściśle stosować się do wszystkich wskazań specjalisty.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat leczniczy, również i Bricanyl może przyczynić się do wystąpienia różnego rodzaju efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: krótkotrwałe drżenia mięśniowe, wyprysk skórny, pokrzywkę oraz kołatania serca. Są to objawy występujące sporadycznie.

Przeciwwskazania

Preparat nie może być stosowany przez pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji powinny poinformować o swoim stanie lekarza, który zadecyduje, czy mogą bezpiecznie stosować lek.

Bricanyl0LekOpinie.pl2017-08-11 15:03:21Bricanyl to lek, rozkurczający oskrzela. Jego substancją czynną jest terbutalina – związek, którego zadaniem jest rozkurcz mięśniówki gładkiej oskrzeli, hamowanie mediatorów zapalenia, mogących mieć wpływ na obrzęk i produkcję śluzu oskrzelowego, a także poprawa klirensu śluzowo-rzęskowego, co zapobiega nadmiernemu zaleganiu śluzu w oskrzelach. Działanie leku trwa około 6 godzin. Do jego zakupu potrzebna jest recepta, natomiast na polskim rynku Bricanyl dostępny jest pod postacią inhalatora.
Producent:
Astra
Substancja czynna:
terbutalina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Bricanyl cena, pobierz Bricanyl ulotka, dedykowane Bricanyl forum, wpływ Bricanyl na prowadzenie pojazdów, czy Bricanyl jest refundowany? - czyli Bricanyl refundacja, a także interakcje Bricanyl a karmienie piersią, zalecane Bricanyl dawkowanie, stosowanie Bricanyl w ciąży, Bricanyl opinie o leku, tanie Bricanyl zamienniki, interakcje leku Bricanyl a alkohol.

0 opinii o Bricanyl

Znasz Bricanyl? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Bricanyl


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność