Bivacyn

Średnia ocena:Brak ocen

Bivacyn to puder leczniczy do rozpylania na skórę o działaniu bakteriobójczym. W jego skład wchodzą dwa antybiotyki. Pierwszy w nich to neomycyna – związek z grupy aminoglikozydów, którego efekt terapeutyczny polega na uniemożliwieniu bakteriom syntezy ich ściany komórkowej. Drugą z substancji aktywnych leku jest bacytracyna – polipeptyd hamujący syntezę białka komórkowego u bakterii. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Bivacyn może być stosowany u osób dorosłych oraz u dzieci powyżej 2. roku życia, w terapii ropnych zapaleń skóry, pęcherzykowo-krostkowych zapaleń skóry, nadkażeń brzegów ran, oparzeń i owrzodzeń, a także w profilaktyce zakażeń okołooperacyjnych oraz zakażeń paciorkowcem ropnym w przypadku zwiększonej podatności na zakażenie.

Dawkowanie

Lek aplikujemy miejscowo na zmienione chorobowo miejsce na skórze. 1-3 razy na dobę puder rozpylamy z odległości 20-25 cm od skóry. Pamiętajmy, że u dzieci i osób w podeszłym wieku kuracja nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów w trakcie kuracji Bivacynem mogą wystąpić objawy takie jak: podrażnienie skóry, jej zaczerwienienie i świąd, a także reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na bacytracynę bądź neomycynę – omawiany lek nie jest przeznaczony dla Ciebie. Nie należy również stosować go u pacjentów, u których powierzchnia skóry zmieniona chorobowo przekracza 20% powierzchni całej skóry, a także pod opatrunek okluzyjny czy pieluchę.

Bivacyn0LekOpinie.pl2015-08-06 17:22:45Bivacyn to puder leczniczy do rozpylania na skórę o działaniu bakteriobójczym. W jego skład wchodzą dwa antybiotyki. Pierwszy w nich to neomycyna – związek z grupy aminoglikozydów, którego efekt terapeutyczny polega na uniemożliwieniu bakteriom syntezy ich ściany komórkowej. Drugą z substancji aktywnych leku jest bacytracyna – polipeptyd hamujący syntezę białka komórkowego u bakterii. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
bacytracyna, neomycyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Bivacyn cena, pobierz Bivacyn ulotka, dedykowane Bivacyn forum, wpływ Bivacyn na prowadzenie pojazdów, czy Bivacyn jest refundowany? - czyli Bivacyn refundacja, a także interakcje Bivacyn a karmienie piersią, zalecane Bivacyn dawkowanie, stosowanie Bivacyn w ciąży, Bivacyn opinie o leku, tanie Bivacyn zamienniki, interakcje leku Bivacyn a alkohol.

1 opinia o Bivacyn

Znasz Bivacyn? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Bivacyn


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie mam pewności czy można zalecić ten środek. Polecam sprawdzić na sobie.

    Autor opinii: Materna, dodano: 25 kwietnia 2017