AlerTon

Średnia ocena:Brak ocen

AlerTon to lek przeciwalergiczny w tabletkach. Jego substancją aktywną jest chlorowodorek cetyryzyny – związek, hamujący wybiórczo receptory histaminowe H1. Doprowadza to do znacznego zmniejsza uwalniania się histaminy, dzięki czemu likwidacji ulegają objawy, takie jak: łzawienie oczu, katar sienny, zaczerwienienie skóry oraz pokrzywka. Lek możemy zakupić w postaci tabletek. Na polskim rynku dostępny jest bez recepty.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

AlerTon przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia, cierpiących na objawy alergiczne, takie jak: katar, pokrzywka czy też nadmierne łzawienie oczu.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy odpowiednią ilością wody. Zalecane dawkowanie w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia to 1 tabletka na dobę, natomiast w przypadku dzieci w wieku 6-12 lat zaleca się podawanie połowy tabletki 2 razy dziennie. Należy pamiętać, że bez konsultacji z lekarzem kuracja nie powinna trwać dłużej niż 10 dni.

Możliwe skutki uboczne

Stosowany zgodnie z zaleceniami, AlerTon nie powinien przyczynić się do wystąpienia żadnych efektów ubocznych. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących nas objawów, należy udać się do lekarza.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinny sięgać osoby cierpiące na ciężką niewydolność nerek. Preparatu nie powinno się również podawać pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość na cetyryzynę, a także na hydroksyzynę.

AlerTon0LekOpinie.pl2017-09-05 14:42:00AlerTon to lek przeciwalergiczny w tabletkach. Jego substancją aktywną jest chlorowodorek cetyryzyny – związek, hamujący wybiórczo receptory histaminowe H1. Doprowadza to do znacznego zmniejsza uwalniania się histaminy, dzięki czemu likwidacji ulegają objawy, takie jak: łzawienie oczu, katar sienny, zaczerwienienie skóry oraz pokrzywka. Lek możemy zakupić w postaci tabletek. Na polskim rynku dostępny jest bez recepty.
Producent:
Pol-Nil
Substancja czynna:
cetyryzyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku AlerTon cena, pobierz AlerTon ulotka, dedykowane AlerTon forum, wpływ AlerTon na prowadzenie pojazdów, czy AlerTon jest refundowany? - czyli AlerTon refundacja, a także interakcje AlerTon a karmienie piersią, zalecane AlerTon dawkowanie, stosowanie AlerTon w ciąży, AlerTon opinie o leku, tanie AlerTon zamienniki, interakcje leku AlerTon a alkohol.

0 opinii o AlerTon

Znasz AlerTon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o AlerTon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność