Rigevidon

Średnia ocena:Brak ocen

Rigevidon to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estrogenów i progestagenów, których zadaniem jest zabezpieczenie przed niechcianą ciążą na kilka sposobów. Dzięki działaniu tych hormonów zahamowana zostaje owulacja, zwiększa się gęstość śluzu szyjki macicy, co tworzy barierę dla plemników, a także zmienia się budowa błony śluzowej macicy tak, by nie mogła zagnieździć się w niej zapłodniona komórka jajowa.

Rigevidon
Średnia ocena (z 4 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Rigevidon stosuje się w celu zapobiegnięcia ciąży, a także w przypadku obfitych i bolesnych krwawień miesiączkowych.

Dawkowanie

Lek stosujemy codziennie przez 21 dni, później następuje siedmiodniowa przerwa, podczas której powinna wystąpić miesiączka. Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą, mniej więcej o tej samej porze dnia. Jeżeli przerwa między kolejnymi dawkami przekroczy 36 godzin, musimy wziąć pod uwagę możliwość obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej i przez 7 dni stosować dodatkowe metody zapobiegania ciąży (np. prezerwatywa, globulki dopochwowe).

Możliwe skutki uboczne

Podczas stosowania Rigevidonu mogą wystąpić u nas efekty uboczne, jakie jak nudności, bóle głowy, krwawienia w środku cyklu, zwiększenie wagi, podrażnienie oczu przez soczewki kontaktowe, nadmierne owłosienie, grzybica pochwy, zmniejszenie libido, pogorszenie nastroju, trądzik, łojotok. Należy odstawić lek, jeżeli zaobserwujemy następujące objawy: nadciśnienie tętnicze, zmiany stężenia lipidów we krwi, żółtaczka, wyjątkowo silne bóle głowy, problemy sercowo-naczyniowe (w tym zaburzenia krążenia w naczyniach mózgowych), guzki macicy i piersi, zawroty głowy, problemy z widzeniem, mlekotok.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, cierpisz na choroby takie jak: porfiria, problemy sercowo-naczyniowe, silne migreny, nowotwory zależne od hormonów, cukrzyca, niezdiagnozowane krwawienia z pochwy, anemia sierpowatokrwinkowa lub też masz problemy z wątrobą – powiedz o tym swojemu lekarzowi. Poinformuj go także o wszystkich lekach, które przyjmujesz, gdyż mogą one wchodzić w negatywne interakcje z doustną antykoncepcją. Pamiętaj, że Rigevidonu nie należy przyjmować w okresie ciąży i laktacji.

RigevidonunratedLekOpinie.pl2013-11-01 01:15:46Rigevidon to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estrogenów i progestagenów, których zadaniem jest zabezpieczenie przed niechcianą ciążą na kilka sposobów. Dzięki działaniu tych hormonów zahamowana zostaje owulacja, zwiększa się gęstość śluzu szyjki macicy, co tworzy barierę dla plemników, a także zmienia się budowa błony śluzowej macicy tak, by nie mogła zagnieździć się w niej zapłodniona komórka jajowa.
Producent:
Richter Gedeon
Substancja czynna:
etinylestradiol, lewonorgestrel
Strona zawiera informacje o leku Rigevidon cena, pobierz Rigevidon ulotka, dedykowane Rigevidon forum, wpływ Rigevidon na prowadzenie pojazdów, czy Rigevidon jest refundowany? - czyli Rigevidon refundacja, a także interakcje Rigevidon a karmienie piersią, zalecane Rigevidon dawkowanie, stosowanie Rigevidon w ciąży, Rigevidon opinie o leku, tanie Rigevidon zamienniki, interakcje leku Rigevidon a alkohol.

3 opinii o Rigevidon

Znasz Rigevidon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Rigevidon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta w stanie błogosławionym może brać ten preparat?

    Autor opinii: Terencjusz, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Duży plus dla tabletek za przystępną cenę. Stosowałam je kilka lat temu, nie zawiodły mnie, dwa miesiące po ich odstawieniu zaszłam w ciążę. Mogę spokojnie polecić.

    Autor opinii: Renata, dodano: 26 września 2014
  3. Moim zdaniem,lek jest naprawdę dobry w moim przypadku praktycznie bez skutków ubocznych jest refundowany co jest ważne bo kosztuje ok.5 zł warto zapytać lekarza i wypróbować polecam!

    Autor opinii: Ania, dodano: 15 maja 2014