Torecan

Średnia ocena:Brak ocen

Torecan to silny lek o działaniu przeciwwymiotnym. Jego substancja czynna to tietylperazyna – pochodna fenotiazyny. Poprzez hamowanie ośrodka wymiotnego w mózgu oraz strefy wyzwalającej w rdzeniu przedłużonym, lek hamuje odruch wymiotny, zmniejsza nasilenie nudności, likwiduje czkawkę, a także likwiduje lub zmniejsza nasilenie zaburzeń równowagi. Torecan dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci czopków, roztworu do wstrzykiwań i tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stworzony został z myślą o pacjentach powyżej 15 roku życia cierpiących na nudności i wymioty o różnorodnej etiologii. Może być również stosowany w terapii zawrotów głowy.

Dawkowanie

W zależności od postaci leku, Torecan stosujemy doustnie, domięśniowo, dożylnie lub też doodbytniczo. Najczęściej zalecaną przez lekarzy dawką jest jedna tabletka lub jeden czopek stosowane trzy razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Lek może wywoływać efekty niepożądane, takie jak: bóle głowy, senność, kłopoty ze snem, zawroty głowy, suchość w ustach, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bolesność gruczołów piersiowych oraz gorączkę. W trakcie kuracji nie należy spożywać alkoholu, obsługiwać pojazdów mechanicznych ani przebywać w miejscach o dużym nasłonecznieniu.

Przeciwwskazania

Po Torecan nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na chociaż jeden z jego składników, cierpiący na ciężką depresję ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia świadomości, ciężkie niedociśnienie, a także u dzieci z podejrzeniem zespołu Reye’a.

Torecan0LekOpinie.pl2015-09-21 19:38:19Torecan to silny lek o działaniu przeciwwymiotnym. Jego substancja czynna to tietylperazyna – pochodna fenotiazyny. Poprzez hamowanie ośrodka wymiotnego w mózgu oraz strefy wyzwalającej w rdzeniu przedłużonym, lek hamuje odruch wymiotny, zmniejsza nasilenie nudności, likwiduje czkawkę, a także likwiduje lub zmniejsza nasilenie zaburzeń równowagi. Torecan dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci czopków, roztworu do wstrzykiwań i tabletek powlekanych.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
tietylperazyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Torecan cena, pobierz Torecan ulotka, dedykowane Torecan forum, wpływ Torecan na prowadzenie pojazdów, czy Torecan jest refundowany? - czyli Torecan refundacja, a także interakcje Torecan a karmienie piersią, zalecane Torecan dawkowanie, stosowanie Torecan w ciąży, Torecan opinie o leku, tanie Torecan zamienniki, interakcje leku Torecan a alkohol.

1 opinia o Torecan

Znasz Torecan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Torecan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to normalne, że po zażyciu tego preparatu miewam problemy z układem trawiennym? Czy ktoś jeszcze tak ma?

    Autor opinii: Sądzimir, dodano: 25 kwietnia 2017