Mesopral jest lekiem o działaniu inhibitora pompy protonowej. Jego substancja czynna to esomeprazol – związek hamujący wydzielanie jonów wodorowych do światła żołądka, przez co zapobiega nadmiernemu zakwaszeniu środowiska żołądkowego, co może prowadzić np. do choroby refluksowej lub też dawać inne nieprzyjemne objawy, takie jak odbijanie się czy zgaga. Dużą zaletą leku jest fakt, iż nie ma on wpływu na wydzielanie enzymów żołądkowych, niezbędnych do prawidłowego procesu trawienia pokarmu. Mesopral zakupimy w kapsułkach, wyłącznie na receptę.
Wskazania
Lek przeznaczony jest dla pacjentów powyżej 12. roku życia, cierpiących na chorobę refluksową przełyku i nadżerki nią spowodowane, w celu ich objawowego leczenia, a także w profilaktyce nawrotów tego schorzenia, w terapii choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy – również w celu zapobiegnięcia jej nawrotom.
Dawkowanie
Preparat zażywamy doustnie, ściśle według wskazań lekarza. Jeżeli po czterech tygodniach kuracji objawy nie ustąpią, zaleca się przeprowadzenie dalszego postępowania diagnostycznego.
Możliwe skutki uboczne
Niektórzy pacjenci będący w trakcie terapii Mesopralem mogą doświadczyć efektów ubocznych, takich jak: nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, parestezje, wzmożona senność, skórne reakcje alergiczne, uczucie suchości w ustach, splątanie, nastroje depresyjne, pobudzenie, łysienie, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zaburzenia widzenia, zaburzenia smaku, bóle stawowe i mięśniowe, nadmierna potliwość czy też nadwrażliwość na światło.
Przeciwwskazania
Lek nie powinien być stosowany przez pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, na pochodne benzimidazolu oraz przez osoby zażywające nelfinawir. Jest również przeciwwskazany u kobiet w okresie laktacji.
Mesopral0LekOpinie.pl2015-01-28 14:44:01Mesopral jest lekiem o działaniu inhibitora pompy protonowej. Jego substancja czynna to esomeprazol – związek hamujący wydzielanie jonów wodorowych do światła żołądka, przez co zapobiega nadmiernemu zakwaszeniu środowiska żołądkowego, co może prowadzić np. do choroby refluksowej lub też dawać inne nieprzyjemne objawy, takie jak odbijanie się czy zgaga. Dużą zaletą leku jest fakt, iż nie ma on wpływu na wydzielanie enzymów żołądkowych, niezbędnych do prawidłowego procesu trawienia pokarmu. Mesopral zakupimy w kapsułkach, wyłącznie na receptę.
Strona zawiera informacje o leku Mesopral cena, pobierz Mesopral ulotka, dedykowane Mesopral forum, wpływ Mesopral na prowadzenie pojazdów, czy Mesopral jest refundowany? - czyli Mesopral refundacja, a także interakcje Mesopral a karmienie piersią, zalecane Mesopral dawkowanie, stosowanie Mesopral w ciąży, Mesopral opinie o leku, tanie Mesopral zamienniki, interakcje leku Mesopral a alkohol.
po miesiącu czuje nadal zgage
Rewelacja! Mniej niż 10 złotych za większą dawkę. Biorę od miesiąca…. Ustąpiła zgaga i przelewania w brzuchu po posiłku. Ciekaw jestem jak wyjdzie gastroskopia za miesiąc – miałem nadżerki w przełyku.
Szczerze mówiąc jest trochę zbyt kosztownie. Ale poza tym warto. Mi chyba poprawiło się, lecz być może to sprawa zależna od osoby.
Po 3 miesiącach diety i stosowania tego leku stwierdzam, że nie do końca mnie wyleczył.