Zovirax Duo

Średnia ocena:

Zovirax Duo to preparat wspomagający walkę z opryszczką oraz łagodzący jej uciążliwe objawy, takie jak uczucie mrowienia, bolesność i zaczerwienienie. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm substancjom aktywnym, którymi są: hydrokortyzon, wykazujący działanie przeciwzapalne, a także acyklowir, związek blokujący receptory wirusa opryszczki i tym samym hamujący jego namnażanie. Lek możemy nabyć bez recepty, pod postacią kremu do bezpośredniej aplikacji.

Zovirax Duo
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Zovirax Duo stosujemy aby złagodzić przebieg opryszczki, występującej na twarzy i wargach, zlikwidować jej objawy, a także zredukować ryzyko przejścia epizodów opryszczki w skórne zmiany wrzodziejące.

Dawkowanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Krem nakładamy bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce 3-4 razy na dobę, czyli co około 5 godzin. Aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny, zaleca się zastosowanie leku kiedy tylko zaobserwujemy pierwsze objawy opryszczki. Terapia powinna trwać 5 dni. Jeżeli po tym czasie objawy nie ustąpią lub pogorszą się, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli stosujemy Zovirax Duo zgodnie z zaleceniami, możemy doświadczyć tylko niewielkiej liczby efektów ubocznych, do których należą: mrowienie lub pieczenie bezpośrednio po zaaplikowaniu leku, łuszczenie się i wysuszenie skóry, sporadycznie zaś – rumień, zmiany kolorytu skóry lub obrzęk warg.

Przeciwwskazania

Lek nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na nawet jeden z jego składników, przez pacjentów mających osłabiony układ immunologiczny, a także cierpiących na zmiany skórne o podłożu różnym od opryszczkowego. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny swój stan skonsultować z lekarzem, który podejmie decyzję, czy w ich przypadku kuracja Zoviraxem Duo jest możliwa.

Zovirax Duo0opinie-lek2014-03-26 21:51:24Zovirax Duo to preparat wspomagający walkę z opryszczką oraz łagodzący jej uciążliwe objawy, takie jak uczucie mrowienia, bolesność i zaczerwienienie. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm substancjom aktywnym, którymi są: hydrokortyzon, wykazujący działanie przeciwzapalne, a także acyklowir, związek blokujący receptory wirusa opryszczki i tym samym hamujący jego namnażanie. Lek możemy nabyć bez recepty, pod postacią kremu do bezpośredniej aplikacji.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
acyklowir, hydrokortyzon
Przeznaczenie:
,
Dowiedz się o Zovirax Duo cena, Zovirax Duo ulotka, Zovirax Duo forum, Zovirax Duo a prowadzenie pojazdów, Zovirax Duo refundacja, Zovirax Duo a karmienie piersią, Zovirax Duo dawkowanie, Zovirax Duo w ciąży, Zovirax Duo opinie, Zovirax Duo zamienniki, Zovirax Duo a alkohol.

2 opinii o Zovirax Duo

Znasz Zovirax Duo? Napisz opinię!

 1. Drogi, ja tam wolę haskowir.

  Autor opinii: mery, dodano: 19 sierpnia 2014
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Może i skraca czas opryszczki, ale jak już się zacznie wykwit to bez tabletek (Hascovir albo Heviran) się nie obejdzie. Zovirax jak najbardziej TAK – ale tylko uzupełniająco.

  Autor opinii: Iwcia37, dodano: 7 czerwca 2014


Napisz swoją opinię


Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność