Elicea

Średnia ocena:

Elicea to preparat o działaniu antydepresyjnym, należący do grupy leków SSRI – inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Ich zadaniem jest zwiększenie w naszym organizmie poziomu serotoniny – neuroprzekaźnika, którego ilość pośrednio wpływa na nasz humor i samopoczucie. Substancją czynną jest tutaj escitalopram, będący związkiem silniejszym i lepiej tolerowanym przez pacjentów niż inne występujące w podobnie działających lekach.

Elicea
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Środek Elicea zalecany jest w różnego rodzaju zaburzeniach depresyjnych, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, zespołach lęku napadowego z agorafobią lub też bez niej, a także podczas zespołu lęku uogólnionego i w fobiach społecznych.

Dawkowanie

O dawce i częstotliwości przyjmowania preparatu decyduje lekarz na podstawie postawionej diagnozy i oceny naszego stanu psychicznego. Nie należy samodzielnie zmieniać przyjmowanej dawki – pamiętajmy, że jej zwiększenie nie przyspieszy procesu leczenia, a jedynie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Tabletki przyjmujemy doustnie, niezależnie od posiłków, popijając je wodą.

Możliwe skutki uboczne

Elicea, jak każdy lek o działaniu antydepresyjnym, może wywoływać pewne efekty niepożądane. Należą do nich często występujące mdłości, zmiany apetytu, pobudzenie, bezsenność bądź też nadmierna senność, nudności, biegunki, zaparcia, wymioty, suchość w ustach, nadmierne pocenie się, bóle mięśni i stawów, drżenia, pieczenie skóry, różnorodne zaburzenia funkcji seksualnych, zwiększenie wagi, uczucie ogólnego zmęczenia, gorączka, częste ziewanie. Nieco rzadziej pojawiają się: zaburzenia widzenia, szumy w uszach, omdlenia, wysypki skórne, świąd, wypadanie włosów, pobudzenie nerwowe, krwawienia z pochwy, wypadanie włosów, przyspieszone lub zwolnione bicie serca, zmniejszenie wagi, obrzęki, obrzęki, stany splątania, lęki, problemy z własną osobowością, agresja. Pamiętajmy żeby podczas kuracji powstrzymać się od siadania za kierownicę, gdyż Elicea zmniejsza naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników omawianego leku, prawdopodobnie nie jest on dla Ciebie odpowiedni. Powiedz o tym swojemu lekarzowi, a on na pewno znajdzie dla Ciebie właściwy zamiennik. Poinformuj go także jeżeli chorujesz na cukrzycę, skazę krwotoczną, masz problemy z sercem, wątrobą lub nerkami, masz skłonności do drgawek albo zdarzają Ci się stany manii. Pamiętaj aby koniecznie powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które przyjmujesz, nawet tych bez recepty, ponieważ mogą one wchodzić w niebezpieczne dla Ciebie interakcje z preparatem Elicea. Nie zaleca się także przyjmowania go w okresie ciąży i laktacji, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

EliceaunratedLekOpinie.pl2013-11-01 00:18:28Elicea to preparat o działaniu antydepresyjnym, należący do grupy leków SSRI – inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Ich zadaniem jest zwiększenie w naszym organizmie poziomu serotoniny – neuroprzekaźnika, którego ilość pośrednio wpływa na nasz humor i samopoczucie. Substancją czynną jest tutaj escitalopram, będący związkiem silniejszym i lepiej tolerowanym przez pacjentów niż inne występujące w podobnie działających lekach.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Elicea cena, pobierz Elicea ulotka, dedykowane Elicea forum, wpływ Elicea na prowadzenie pojazdów, czy Elicea jest refundowany? - czyli Elicea refundacja, a także interakcje Elicea a karmienie piersią, zalecane Elicea dawkowanie, stosowanie Elicea w ciąży, Elicea opinie o leku, tanie Elicea zamienniki, interakcje leku Elicea a alkohol.

6 opinii o Elicea

Znasz Elicea? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Elicea


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Przeciętny, na lęk trochę pomaga, nic poza tym, niszczy inne narządy, biorę kilka lat.

    Autor opinii: Ela, dodano: 31 stycznia 2023
  2. Potwierdzam występowanie skutków ubocznych, choć niespecjalnie dokuczliwych. Cena również mogłaby być nieco lepsza, jednak suma summarum działanie zgodne z oczekiwaniami i prognozami lekarza, bez dwóch zdań mogę powiedzieć, że lek mi pomógł, zresztą SSRI to sprawdzona grupa leków, po której można przewidzieć, czego możemy się spodziewać.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
  3. Moim zdaniem jest nieco za kosztownie. Ale poza tym polecam. Mi nieco ulżyło, lecz możliwe, że to sprawa zależna od osoby.

    Autor opinii: Kaja, dodano: 25 kwietnia 2017
  4. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność Brak ocen

    Skutki uboczne są niestety zauważalne – ciągła suchość w ustach, która przeszkadza w mówieniu i w moim przypadku także bezsenność. Mimo to, moim zdaniem lek sprawdza się i póki jest bardzo mi pomógł, a stosuje go od pięciu miesięcy.

    Autor opinii: Kristek, dodano: 5 września 2015
  5. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Biorę tabletki Elicea już kilka miesięcy. W moim przypadku dobrze zadziałał na problemy z atakami lęku (występowały kilka razy dziennie, teraz maks. 1 raz dziennie, a często w ogóle). Gorzej z otępieniem – na to nie pomogło, pojawiło się też zmęczenie i kilka innych drobnych skutków ubocznych. Dobre nastawienie będzie pomocne, sam lek nie pomoże na wszystko. Powodzenia!

    Autor opinii: Elicea, dodano: 7 października 2014
  6. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    escitalopram w formie różnych leków przyjmowałam ponad rok. na samym początku było najgorzej, wiecznie smutek a do tego zmęczenie i lęki. potem stopniowo się poprawiało, aż po ponad roku lekarz zalecił stopniowe odstawianie i w tym momencie od ponad 3 miesięcy już nic nie łykam, póki co jest OK. elicea to dobry lek ale nie dla każdego i trzeba stale pracować z psychologiem!!

    Autor opinii: Katie, dodano: 17 maja 2014