Bioxetin

Średnia ocena:

Bioxetin należy do grupy leków przeciwdepresyjnych, w których substancją czynną jest znana nam z występowania w „pigułce szczęścia” – Prozacu – fluoksetyna. Należy ona do grupy leków SSRI – inhibitorów wychwytywania zwrotnego serotoniny. Zahamowanie wychwytu serotoniny zwiększa jej poziom w organizmie, obniżony w wyniku depresji. Pełne działanie leku powinno zostać zauważone dopiero po upływie 2-4 tygodni, dlatego na początku kuracji powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.

Bioxetin
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosowany jest u osób cierpiących na różnorodne stany depresyjne, depresje z lękiem, zespoły z jednoczesnym zahamowaniem psychomotorycznym, w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych (jednakże tu nie wykazano długotrwałej skuteczności – powyżej 24 tygodni), przy bulimii, a także u mężczyzn podczas problemów z wytryskiem.

Dawkowanie

Bioxetin jest preparatem dostępnym wyłącznie na receptę, więc zarówno dawkowanie jak i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz i należy ściśle stosować się do jego instrukcji. Nie powinno się także samodzielnie decydować o zmianie dawki bądź odstawieniu leku. Stosujemy go doustnie, niezależnie od posiłków. Występuje pod postacią tabletek powlekanych.

Możliwe skutki uboczne

Wśród osób stosujących preparat, mogą występować następujące skutki uboczne: lęki, poddenerwowanie, zaburzenia snu, różnego rodzaju problemy żołądkowe, reakcje alergiczne, bóle mięśni i stawów, krwawienia, zaburzenia funkcji wątroby, problemy z oddawaniem moczu, przemijające łysienie, uczucie suchości w ustach, gorączka, zmiany w libido.
Fluoksetyna może powodować problemy z prowadzeniem pojazdów mechanicznych, dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę powinniśmy upewnić się, że zdolność psychomotoryczna nie została uszkodzona.
Stosując lek u dzieci i młodzieży do 18 roku życia należy prowadzić uważne obserwacje pod kątem narastającej wrogości czy nawet działań samobójczych.

Przeciwwskazania

Nie zapomnij powiedzieć swojemu lekarzowi, jeżeli masz nadwrażliwość na fluoksetynę, cierpisz na padaczki, różnego rodzaju choroby wątroby i nerek, jeśli bierzesz inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy, preparaty takie jak digoksyna czy warfaryna, a także insulinę czy środki zawierające wyciąg z dziurawca. Stosowanie Bioxetinu u kobiet w ciąży powinno być ostatecznością. Nie należy podawać go kobietom karmiącym piersiom, gdyż przenika do mleka i może być szkodliwy dla dziecka.

BioxetinunratedLekOpinie.pl2014-01-28 15:08:59Bioxetin należy do grupy leków przeciwdepresyjnych, w których substancją czynną jest znana nam z występowania w „pigułce szczęścia” – Prozacu – fluoksetyna. Należy ona do grupy leków SSRI – inhibitorów wychwytywania zwrotnego serotoniny. Zahamowanie wychwytu serotoniny zwiększa jej poziom w organizmie, obniżony w wyniku depresji. Pełne działanie leku powinno zostać zauważone dopiero po upływie 2-4 tygodni, dlatego na początku kuracji powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
fluoksetyna
Strona zawiera informacje o leku Bioxetin cena, pobierz Bioxetin ulotka, dedykowane Bioxetin forum, wpływ Bioxetin na prowadzenie pojazdów, czy Bioxetin jest refundowany? - czyli Bioxetin refundacja, a także interakcje Bioxetin a karmienie piersią, zalecane Bioxetin dawkowanie, stosowanie Bioxetin w ciąży, Bioxetin opinie o leku, tanie Bioxetin zamienniki, interakcje leku Bioxetin a alkohol.

4 opinii o Bioxetin

Znasz Bioxetin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Bioxetin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten produkt może być stosowany przez chorych z nadciśnieniem? Z góry bardzo dziękuję za informację.

    Autor opinii: Magnus, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Lekarz przepisał mi Bioxetin i Pramolan, a ponoć nie można łączyć?
    ODPOWIEDŹ: To prawda, tych leków nie powinno się łączyć, jednak psychiatrzy czasem przypisują je w takiej konfiguracji. Nie jest to więc przeoczenie czy pomyłka, w razie wątpliwości zalecamy kontakt z lekarzem lub zmianę lekarza.

    Autor opinii: piotr, dodano: 18 kwietnia 2016
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Stosuję ten lek już kilka lat na dystymię. Jest skuteczny i można go stosować dłuższy czas, jedynym problemem są ciężkie skutki uboczne na początku stosowania, zanim organizm się do niego nie przyzwyczai – u mnie były to napady paniki, problemy ze snem, lęki i ogólnie zwiększona nerwowość. Warto dlatego zastanowić się przy odstawianiu, bo każdy powrót do leku wygląda niestety podobnie.

    Autor opinii: Marta, dodano: 13 stycznia 2015
  4. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Już w kilka dni po rozpoczęciu przyjmowania leku widać jego wpływ na nastrój, choć jest to w zakresie dużo mniejszym, niż kiedy „wkręci się” na całego po około 2 miesiącach, wtedy działa bardzo dobrze. Problemy pojawiają się jednak później bo po kolejnych miesiącach wracają złe myśli i zdenerwowanie, czyli działanie leku jest trochę gorsze niż wcześniej, choć póki co nie narzekam i nie planuję zmian. Skutki uboczne to głównie wzmożone pocenie i problemy ze snem (umiarkowane), nie zauważyłam zwiększenia wagi ani niczego innego.

    Autor opinii: Melua, dodano: 8 października 2014