Asentra

Średnia ocena:

Asentra to preparat przeciwdepresyjny, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Serotonina to neuroprzekaźnik zawarty w przestrzeniach między komórkami nerwowymi naszego organizmu. Jej odpowiedni poziom zapewnia nam dobre samopoczucie. Preparat w większych dawkach oddziałuje również na ilość innego neuroprzekaźnika – dopaminy. Dostępny jest wyłącznie na receptę, jak wszystkie leki psychotropowe.

Asentra
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Asentra zalecana jest w zespołach lęku napadowego, depresji (również z towarzyszącymi napadami lękowymi), zespołach stresu pourazowego, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, a także w różnych odmianach fobii społecznych.

Dawkowanie

Indywidualną dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Nie wolno nam w żaden sposób w nią ingerować, ponieważ możemy wyrządzić duże szkody swojemu organizmowi. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej codziennie o tej samej porze.

Możliwe skutki uboczne

Jak wszystkie leki antydepresyjne, Asentra może powodować wystąpienie różnego rodzaju objawów niepożądanych. Należą do nich: zmniejszenie apetytu lub nawet jadłowstręt, obniżenie wagi, ogólne zamroczenie, bezsenność lub też nadmierna senność, drżenia, pobudzenie, nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, nadmierne pocenie się, biegunki, obrzęki twarzy i warg, suchość w ustach, zaburzenia libido, zaburzenia cyklu miesiączkowego, ginekomastia, mlekotok, duszności, różnorodne reakcje alergiczne, bóle brzucha, zaburzenia ruchowe (np. problemy z chodzeniem). Zazwyczaj objawy te ustępują w miarę dalszego stosowania leku. Pamiętajmy, bo podczas terapii powstrzymać się od spożywania alkoholu, ograniczyć spożywanie grejpfrutów, a także zrezygnować z prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ Asentra może osłabiać nasze zdolności psychomotoryczne.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią, a także cierpisz na cukrzycę, padaczkę lub zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby, powiedz o tym lekarzowi. Poinformuj go również o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne dla organizmu interakcje ze składnikami preparatu Asentra.

AsentraunratedLekOpinie.pl2013-11-24 17:35:07Asentra to preparat przeciwdepresyjny, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Serotonina to neuroprzekaźnik zawarty w przestrzeniach między komórkami nerwowymi naszego organizmu. Jej odpowiedni poziom zapewnia nam dobre samopoczucie. Preparat w większych dawkach oddziałuje również na ilość innego neuroprzekaźnika – dopaminy. Dostępny jest wyłącznie na receptę, jak wszystkie leki psychotropowe.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
sertralina
Strona zawiera informacje o leku Asentra cena, pobierz Asentra ulotka, dedykowane Asentra forum, wpływ Asentra na prowadzenie pojazdów, czy Asentra jest refundowany? - czyli Asentra refundacja, a także interakcje Asentra a karmienie piersią, zalecane Asentra dawkowanie, stosowanie Asentra w ciąży, Asentra opinie o leku, tanie Asentra zamienniki, interakcje leku Asentra a alkohol.

4 opinii o Asentra

Znasz Asentra? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Asentra


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta w ciąży może przyjmować ten preparat?

    Autor opinii: Romana, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Dobry lek. Może powodować zmęczenie, ale objawy depresji naprawdę po nim zanikają.

    Autor opinii: ata, dodano: 8 grudnia 2015
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Zażywam Asentrę od ponad pół roku. Czuję się lepiej, czyli pomaga mi jednym słowem. Nie miałam wielkiej depresji, ale też nie mogę powiedzieć że dobrze sobie radziłam, a teraz już jest całkiem dobrze. Nie odczuwam działań ubocznych tego leku. Zażywam jedną tabletkę dziennie zgodnie z zaleceniem doktora.

    Autor opinii: lucyna, dodano: 24 stycznia 2015
  4. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Dość dobry lek. W miarę niedużo skutków ubocznych.

    Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014